ADR Centru – Echipa

SIMION CRETU – Director General

I. Directia Coordonare: MARIA IVAN – Director
Tel: 0258/ 818 616

I.1. Departamentul Economic: MIRELA VOICA – Director, int 211
I.1.1. Serviciul Contabilitate int 212, 221, 222, 223, 224
ADRIANA BOLOG – Sef Serviciu
MARIA DAVID – Expert Economic
ELENA FLOREA – Expert Economic
FLORINA GAVRILA – Expert Economic
FLORINA JURJ – Expert Economic
ALEXANDRA TARAU – Expert Economic
ANA BELDEAN – Expert Economic

I.1.2. Serviciul Asistenta Tehnica, int 231, 232 
MIHAELA OROIAN – Sef serviciu
IOANA GOCEA – Expert Economic/Ofiţer AT
IOANA BADILA – Expert Economic/Ofiţer AT
GABRIEL IOAN LUPEA – Expert

I.1.3. Serviciul Administrativ, int 106
DANIEL ONIGA  – Șef Serviciu
CLAUDIU JURJ – Conducator Auto
FLORIN NICOARA – Conducator Auto
IOAN MOLDOVAN – Referent
VIORICA MIHALI – Muncitor Intretinere
ALINA MOLDOVAN – Muncitor Intretinere
ANICA BOGDAN – Muncitor Intretinere

I.2. Departamentul Managementul Informatiei si Gestionarea Documentelor: DANIEL DEAC – Director, int 116
I.2.1. Serviciul IT–MIS, int 115, 114, 117
IOAN CAPALNEAN – Sef Serviciu
ANDREEA TOPOR – Expert
LAURENTIU MARIUS BALTAT – Expert IT

I.2.2. Serviciul Registratura/Gestionare Documente, int 131, 132
ANAMARIA BUJENITA – Expert
DORIS MIHALTAN – Expert
DELIA DAN – Expert
ADRIAN FIT – Expert

I.2.3. Serviciul Secretariat, int 111, 110
CRISTINA VLAD– Expert
LENUTA BOBAILA – Expert

I.3. Serviciul Juridic, int 263, 262, 261, 272
MARIA IACOB – Șef Serviciu Juridic
CARMEN POPSOR – Consilier Juridic
VASILE DAN – Expert Juridic
ROZALIA POP – Consilier Juridic

I.4. Serviciul Resurse Umane, int 271, 273
IONELA ONIGA – Sef Serviciu
DANIELA NISTOR – Expert RU
ADRIANA CIRJA – Expert Econmic

 

II. Directia Organism Intermediar POR
DAN POPA – Director directie
Tel. 0258-818616, int 351

II.1. Departamentul Evaluare, Selectie si Contractare
II.1.1. Serviciul Evaluare si Selectie, int 321 , 324, 312,  311,  313,  323 , 322,  314
MEDANA MAN – Sef Serviciu
DORU BADILA – Expert Economic
VIRGINIA DRIMBAREAN – Expert tehnic
SORINA DUCA – Expert Tehnic
DANIELA URBAN – Expert Economic
DIANA LIGIA MANOLE – Expert Economic
MARIANA ANDRASIU – Expert Economic
LIVIA PRATIA ARON – Expert Economic


II.1.2. Serviciul Contractare POR, int 341, 362,  342, 363
MIHAELA DOBREAN – Sef Serviciu
ANDREEA SICOE – Expert Juridic
ANDREEA BOLDOSAN – Expert Economic
ADRIAN ISBASESCU – Expert Juridic
DANIELA ANCA – Expert Economic

II.2. Departament monitorizare: CLAUDIU GHIȚĂ – Director, int 630
II.2.1. Serviciul monitorizare Proiecte, int 631, 632, 637, 634
CRISTIAN MUNCUS – Sef Serviciu
PETRONELA TROANCHES – Expert Tehnic
NICOLAE LAZAR – Expert Tehnic
CRISAN ANTONIU – Expert Monitorizare
ANA-MARIA UDREA – Expert Economic

II.2.2. Serviciul Verificare SMIS si Raportare Proiecte , int 633 , 635 
CLADONIA CUCUI – Expert/ Ofiter monitorizare
DIANA GUTIU – Expert Economic
DECEBAL OTA – Expert Economic

II.3. Departament Verificare Financiara: GABRIEL MARIN – Director, int 331
II.3.1. Serviciul Verificare Financiara, int 333, 334, 335, 335,  337, 338, 339
PETRU MARIE – Expert Economic /Ofiter de contract
MIRCEA PRATIA – Expert Economic /Ofiter de contract
MIRCEA FACIU – Expert Econmic /Ofiter de contract
MARIA BRATU – Expert Economic
RAMONA POPA –  Expert Economic
CRISTINA PONORAN –  Expert Economic

II.3.2. Serviciul Verificare achizitii Publice si Conflict de interese , Int 363 , 362, 361 
MARIA PASCA – Șef Serviciu
STEFAN KARACSONI – Expert Economic /Ofiter achizitie
ALINA DANOAIE – Expert Economic /Ofiter achizitie

 

III. Directia Politici Regionale, Programare: ADRIANA MURESAN – Director, int 420
Programare: Tel. 0258-818616

III.1. Departament Programare
III.1.1. Serviciul Programe si Monitorizare POR, int 421, 427, 422, 426
TUDOR UDREA – Sef Serviciu
CRISTIAN PUIE – Expert Economic
DAN ZBUCHEA — Expert Programe
DANUT IOAN BITIU – Expert

III.1. 2. Serviciul Monitorizare Proiecte POSCCE, int 620, 621, 624, 623, 622, 626
CLAUDIU VASILE GHITA – Sef Serviciu
DANIELA ELENA PENCIU – Expert Monitorizare
EUGEN SCHIAU – Expert Monitorizare
IULIU BENCHEA – Inginer
MIRELA TEODORA PETRISOR – Expert Monitorizare
LAURA OPREAN – Expert Monitorizare

III.1.3. Serviciul Help-Desk si Secretariate Consilii/Comitete Regionale, int 423 , 425, 424
MONICA JORJ – Expert Programe
MARIA FURDUI–IANCU – Expert Economic
ANDRA RALUCA STANILA – Expert
ANAMARIA LEVITCHI – Expert Economic

III.2. Departament Politici Regionale: OVIDIA CABA – Director, int 461
III.2.1. Serviciul Planificare, Elaborare Strategii, int  471
MARIUS DUCA – Expert Economic
VERONICA CONSTANTIN – Expert GIS
DANIELA ROXANA TIGAN – Expert Economic

III.2.2. Serviciul Cooperare Externa/Dezvoltare Programe, Proiecte Regionale, int 463, 465, 462, 464
ANDREEA POTINTEU – Expert Programe
EMIL TOMA – Expert Programe
DUMITRITA BURDUF – Expert Programe
GABRIELA TARAU – Expert Programe

IIII.2.3. Serviciul pentru promovarea mediului de afaceri si atragerea de investitori, int 451
IOAN LEVITCHI –  Sef Serviciu
OANA FULEA – Expert Tehnic
MARIANA RUS – Expert Tehnic

III.3. Departament Relatii Publice si Comunicare: NICOLAE MARGINEAN – Director, int 123
III.3.1. Serviciul Relatii Publice si Birou de Informare, int 122, 121, 124
MIRELA GROZA – Sef Serviciu
OANA BURJA – Expert Programe
ASTRID HONDOLA – Expert Relatii Publice

III.3.2 Centru de Informare

 

IV. Serviciul Audit Intern, int 611, 612, 613
ADRIANA  SCHEAU – Sef Serviciu
ANDA HULEA – Auditor Intern
ROXELANA BOTAR – Auditor Intern

 

V. Birouri regionale