ADR Centru – Echipa

SIMION CRETU – Director General

 

I. CABINET DIRECTOR GENERAL int. 111

Adriana CIRJA – Expert economic – int. 111
Marinela GAI-DUMITRIU – Expert – int. 274

RECEPȚIE ADR CENTRU – int. 110

Tel: 0258/ 818 616

II. SERVICIUL AUDIT INTERN
Anda HULEA – Auditor Intern – int. 491
Ana-Maria UDREA – Auditor Intern – int. 492

III. DIRECȚIA COORDONARE 

III.1. DEPARTAMENTUL ECONOMIC

Director  – MIRELA VOICA – int. 211

III.1.1. Serviciul Contabilitate
Adriana BOLOG – Șef Serviciu – int. 221
Alexandra ȚÂRĂU – Expert economic – int. 222
Florina JURJ – Expert economic – int. 223
Elena FLOREA – Expert economic – int. 224
Maria DAVID – Expert economic – int. 536

III.1.2. Serviciul Asistență Tehnică
Mihaela OROIAN – Șef serviciu – int. 231
Ioana GOCEA – Expert economic – int. 232
Luminița  DEACONU – Expert economic – int. 233
Irina RADA (CIM suspendat)– Expert economic – int. 233

III.1.3. Serviciul Administrativ
Daniel ONIGA – Șef Serviciu – int. 106
Claudiu JURJ – Conducător Auto
Florin NICOARĂ – Conducător Auto
Ioan MOLDOVAN – Referent
Viorica MIHALI – Muncitor Întreținere
Alina MOLDOVAN – Muncitor Întreținere
Anica BOGDAN – Muncitor Întreținere
Maria BRUDAR – Expert economic

III.2. DEPARTAMENTUL MANAGEMENTUL INFORMAȚIEI SI GESTIONAREA DOCUMENTELOR:

Director  – DANIEL DEAC – int. 116

III.2.1. Serviciul IT–MIS
Ioan CAPÂLNEAN – Șef Serviciu – int. 115
Andreea TOPOR – Expert – int. 114

Paul CIORTEA – Expert – int. 118

III.2.2. Biroul Registratură/Gestionare Documente
Anamaria BUJENIȚĂ – Expert – int. 131
Cristina VLAD– Expert – int. 132
Adrian FIT – Expert – int.

III.3.  DEPARTAMENTUL JURIDIC ȘI ACHIZIȚII PUBLICE

III. 3.1 Serviciul Juridic
Maria IACOB – Șef Serviciu Juridic – int. 361
Claudia RODICA ROTAR – Consilier juridic – int. 363
Marius CRISTIAN PÂNTEA – Consilier juridic – 373
Iulia POPA –Consilier Juridic – int. 374
Claudia ZDRENGHEA – Consilier juridic

III.3.2 Biroul Achiziții Publice
Vasile DAN – Expert jurist – int. 372

III.4. Serviciul Resurse Umane
Ionela ONIGA – Șef Serviciu – int. 271
Daniela NISTOR – Expert RU – int. 272
Carmen POPARLAN – Expert RU – int. 273

III.5. Biroul Control Intern Managerial
Florina GAVRILĂ – Șef Birou – int. 371
Ioana Nicoleta GALDEA – Expert economic – int. 375

IV.6. DEPARTAMENT ORGANISM INTERMEDIAR PROGRAM TRANZIȚIE JUSTA

Director   – DORU BĂDILĂ – int. 611 

IV.6.1. Serviciul Evaluare, Selecție, Contractare
Ioana BĂDILĂ – Șef Serviciu – int. 621
Enyko SZEKELY – Expert jurist – int. 612
Maria ȘTEAU – Expert economic – int. 615

IV.6.2. Serviciul Verificare Financiara

Daniela Lorena  DREGHICI OPREAN CRASOVEANU – Expert economic – int. 625
Ionuț DRĂGOIU – Expert economic – int. 614

IV.6.3. Serviciul Verificare Achiziții

Daniela Valeria CIURLIN – Expert economic – int. 626
Mariana-Claudia VINTILĂ – Expert economic – int. 317

IV.6.4. Serviciul Monitorizare Proiecte

Marius Ioan MACAVEI – Expert tehnic – int. 627
Mihai Iulian  ROTAR – Expert tehnic – int.623
Romeo Constantin ȘELARU – Expert tehnic – int. 628
Maria CÎMPEAN – Expert tehnic – int. 624

IV.6.5. Biroul Help Desk, Comunicare

Emanuel Mihai  DRĂGUȘIN – Expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene – int. 613

V. DEPARTAMENT IMPLEMENTARE OI POR

GABRIEL MARIN – Director – int. 331

V.1. Serviciul Verificare Financiara si Achiziții

Maria PASCA – Șef Serviciu – int. 311
Petru MĂRIE – Expert economic– int. 333
Mircea FÂCIU – Expert economic – int. 335
Cristina PONORAN – Expert economic – int. 334
Cristina ILCACI  – ALBU- Expert economic – int. 332
Ștefan KARACSONI – Expert economic – int. 313
Laura GOMBOȘ – Expert achiziții publice – int. 314

V.2 Serviciul Monitorizare Proiecte
Cristian MUNCUȘ – Șef Serviciu – int. 510
Paul PANAIT –    Expert tehnic – int. 508
Petronela TROANCHEȘ – Expert tehnic – int. 502
Gabriel Ioan LUPEA – Expert Jurist – 461
Antoniu CRIȘAN – Expert economic – int. 503
Iulian SĂTĂMĂREAN –Expert economic – 509

V.3 BIROURI REGIONALE

Biroul Regional Brașov
Bulevardul Eroilor nr. 33, Brașov
Tel: 0368 415 760
Virgil BALABAN – Șef Birou
Aurora COSTEA – Expert monitorizare
Nicolae ROTARU – Expert economic

Biroul Regional Covasna
Str. Libertății Nr 4, camera 201, Sfântu Gheorghe
Tel: 0367 403 980
Tamas SZABO – Șef Birou

Lorant FAZAKAS – Expert teritorial
Agnes BUJDOSO – Expert juridic
Simona SZAVA – Expert economic

Biroul Regional Harghita
Str. P-ta Libertății Nr 5, Miercurea Ciuc
Camera 227, Et 2
Tel: 0266 207 747

Kedves ZALAN –Șef birou

Margit LORINCZI – Expert jurist
Bela BORS (CIM suspendat)– Expert teritorial

Biroul Regional Mureș
Str. Primăriei nr.2 (fostul Hotel Parc), Târgu Mureș
Tel: 0365 807 808
Ramona MILITARU – Șef Birou
Vasile CHIRILĂ – Expert teritorial
Vince BIRO – Expert tehnic

Biroul Regional Sibiu
Str. General Magheru Nr 14, Sibiu
Tel: 0269 210 056
Viorel CRÎJMAR – Șef Birou
Denisa NICOARĂ – Expert economic
Lucia BRABETE – Expert monitorizare

VI. DIRECȚIA POLITICI REGIONALE, PROGRAME

Director – OVIDIA CABA – int. 441

VI.1. DEPARTAMENT POLITICI REGIONALE

Director  – IOAN LEVITCHI – int.431

VI.1.1. Serviciul Planificare și Dezvoltare Strategii
Marius DUCA – Șef Serviciu – int. 471
Veronica CONSTANTIN – Expert GIS – int. 472

VI.1.2. Serviciul Specializare Inteligenta
Dan ZBUCHEA – Expert programe – int. 432
Claudiu GAVRILĂ – Expert economic- int. 434
Lucian Emilian DOCEA – Expert economic – int. 433
Daniel Iulius  DUMITRU – Expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene

VI.1.3. Serviciul Dezvoltare Proiecte  și Parteneriate lnterregionale

Gabriela ȚÂRĂU – Șef Serviciu – int. 451
Dumitrița BURDUF – Expert programe – int. 452

VI.2 Serviciul Sprijinirea Mediului de Afaceri și Promovare Investiții

Andreea POTINTEU – Șef Serviciu – int.481
Mariana RUS – Expert tehnic – int. 485
Daniela BREAZU – Expert – int. 483
Alexandra POJAR – Expert relații publice/comunicare int. 484

VI.3.  Departamentul Dezvoltare Urbana – 0368 415 761

Sava CHISER – Consilier dezvoltare locala si regională
Adrian PURCARU – Consilier
Daniela DRĂGULIN – Expert jurist
MIhail VEȘTEA – Director (CIM suspendat)

VII.DEPARTAMENTUL OI PROGRAM SĂNĂTATE

VII.1 Serviciul Verificare Financiara

Iulia STÂNCEL – Expert economic – int. 474
Ancuța BÎLC – Expert economic – int. 537

VII.2 Serviciul Verificare Achiziții

VII.3 Serviciul Monitorizare Proiecte

Diana STOIA  – Expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene – int. 538
Cosmina HORVATH – Expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene – int. 520

VIII. DEPARTAMENTUL RELAȚII PUBLICE ȘI COMUNICARE

NICOLAE MARGINEAN – Director – int. 123

VIII.1. Serviciul Relații Publice
Mirela GROZA – Șef Serviciu – int. 122
Oana BURJA – Expert programe – int. 124
Raul Călin OARGĂ – Expert relații publice/comunicare – int. 121
Astrid PLUGAR (CIM suspendat)– Expert relații publice

VIII.2 Serviciul Comunicare și Informare

Doris MIHALȚAN – Expert relații publice – int. 110
Reka BARTHA – Expert relații publice/ comunicare
Marius PAUL- Expert relații publice

IX.AUTORITATEA DE MANAGEMENT PROGRAM REGIUNEA CENTRU 2021-2027

Director AM PR Centru 2021-2027 – DAN POPA –int. 351

IX.1 DIRECTIA GESTIONARE, CONTESTATII, NEREGULI, EVALUARE PROGRAM

Director – ADRIANA MUREȘAN – int. 411

IX.1.1 DEPARTAMENTUL GESTIONARE PROGRAM 

Director – ADRIANA SCHEAU – int. 421

IX.1.1.1 Serviciul Gestionare PR Centru si CM
Tudor UDREA – Șef Serviciu – int. 423
Roxana PARASCHIV – Consilier juridic – int. 422
Anamaria LEVIȚCHI – Expert economic – int. 425
Daniela ANCA  – Expert economic – int.424

IX.1.1.2 Serviciul Helpdesk

Andreea SICOE – Șef serviciu – int. 532
George ROTAR – Expert economic – int. 465
Monica VLAD – Expert programe – int. 602
Maria FURDUI-IANCU – Expert economic – int. 463
Raluca Ioana  CIBU-BUZAC – Expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene

IX.1.2 Serviciul Gestionare/Soluționare Contestații

Carmen POPȘOR – Șef serviciu – int. – 362

Paul CUJEREAN – Expert jurist – int. 364

IX.1.3 Biroul Gestionare Nereguli

Răzvan NISTOR – Expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene – int. 529

Ana-Maria BOUNEGRU – Expert jurist – int. 365

IX.1.4 Serviciul Evaluare PRC

Erika  LENGYEL – Șef serviciu – int. 460

Andra Raluca ONEȚ (CIM suspendat) – Expert jurist – int. 462

IX.2 DIRECȚIA IMPLEMENTARE PROGRAM

Director – MIHAELA DIANA DOBREAN –int. 531

IX.2.1 DEPARTAMENTUL EVALUARE-CONTRACTARE

Director – MEDANA MAN –  int. 521

IX.2.1.1. Serviciul Evaluare și Selecție

Virginia DRIMBAREAN – Expert tehnic – int. 525
Tudor Marcel BARBU – Expert economic – int. 528
Mihai NEGREA – Expert tehnic – int. 623
Lenuța BOBĂILĂ – Expert economic  – int. 524
Alexandra PASCAU – Expert accesare fonduri structurale si de coeziune europene – int. 527
Daniela Roxana ȚIGAN – Expert economic – int. 473
Gina NECHIFOR – Expert economic – int. 542

IX.2.1.1.2. Serviciul Contractare

Adrian ISBĂȘESCU – Expert Juridic – int. 533
Andreea BOLDOȘAN – Expert economic – int. 534
Oana IGNAT (CIM suspendat) – Expert tehnic
Laura Mariana PASCU – Expert economic – int. 535
Cladonia CUCUI – Expert economic– int. 506
Decebal Nicolae OTA – Expert economic – int. 512
Dănuț Ioan BITIU – Expert Jurist – int. 526
Mariana ANDRAȘIU – Expert economic – int. 336
Mirela Teodora PETRIȘOR – Expert economic – int.505
Daniela Elena PENCIU – Expert tehnic – int.504
Adrian Cornel BUNEA –Expert jurist –  int. 522

IX.2.2 DEPARTAMENTUL VERIFICARE AUTORIZARE PROIECTE

IX.2.2.1 Serviciul Verificare și Autorizare

Gheorghe FAZACAS – Expert economic– int. 341
Elena MUNTEA – Expert economic – int. 319
Ramona PARASCHIVESCU – Expert economic – int. 316
Daniela MATEI – Expert economic – int. 339
Ramona GYONGYOSSY POPA – Expert economic – int. 338
Maria BRATU – Expert economic – int. 337

IX.2.2.2 Serviciul Verificare Achiziții Publice și Conflict de lnterese

Carmen BOITOR – Expert economic – int. 318
Delia DAN – Expert achiziții publice – int. 315
Alina DĂNOAIE – Expert economic – int. 312
Ioan BECA – Expert economic

IX.2.3. DEPARTAMENT MONITORIZARE PROIECTE

CLAUDIU GHIȚĂ – Director –  int. 511

IX.2.3.1 Serviciul Monitorizare Proiecte

Alexandru ONIGA – Expert tehnic – int. 507
Marius ZAHARIE – Expert tehnic –int. 482
Ioan PLEȘA – Expert jurist – int. 514
Camelia-Susana BRUSTUR – Expert economic – int. 523

IX.2.3.2 Serviciul Modificare Contracte de Finanțare Raportare

Dan CIOARA – Expert economic – int. 513

IX.3 DEPARTAMENTUL PLĂȚI SI CONTABILITATE 

IX.3.1 Serviciul Plăți și Declarații de Cheltuieli

Roxelana BOTAR – Expert economic – int. 401
Livia PRAȚIA ARON – Expert economic – int. 402

IX.3.2 Biroul Contabilitate  și Recuperare Creanțe

Claudiu TEIUȘAN – Expert economic – int. 403