Începand cu luna ianuarie 2013, sigla și denumirea Ministerului Dezvoltarii Regionale si Turismului au fost inlocuite cu noua denumire a institutiei, respectiv Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice. Pentru armonizarea tuturor documentelor emise în cadrul proiectelor cu finantare Regio și pentru aplicarea unitara a elementelor de identitate vizuala, a fost modificat și Manualul de identitate Vizuala al programului, care a ajuns astfel, la cea de-a patra ediție. Modificarea se referă la logo-ul utilizat pentru MDRAP în cadrul materialelor de informare și promovare, ce conține denumirea descriptiva a ministerului si nu sigla grafica ce apare pe site-ul Ministerului.
Detalii