Detalii
Directiile de dezvoltare si nevoile de finantare ale Regiunii Centru pentru perioada 2014-2020
Publicat in: 04 octombrie, 2012Detalii
Europa.
DetaliiTimp de trei zile, pe perioada 26-28 septembrie 2012, s-a desfasurat la Bran – judetul Brasov, Forumul Comunicatorilor Regio, eveniment care a adus la masa discutiilor autoritatile implicate in derularea Programului Operational Regional, beneficiarii fondurilor, precum si mass media din tara. Agentia pentru Dezvoltare Regionala Centru, avand calitatea de Organism Intermediar pentru implementarea programului la nivelul Regiunii Centru, a participat la eveniment alaturi de o delegatie formata din 12 reprezentanti ai comunicatorilor pentru programul Regio din regiunea noastra.
Luni, 24 septembrie 2012, reprezentantii oficiali pentru parteneriate externe ai Landului Brandenburg, respectiv doamna dr. Birgit Schliewenz, de la nivelul Regiunii Centru, doamna Angelika Menze de la nivelul Voievodatului Wielkopolska si domnul Claus J. Goldenstein de la nivelul Voievodatului Dolnoslaskie, s-au intalnit cu reprezentantii ADR Centru la Alba Iulia. Reuniunea a vizat demararea colaborarii intre cele patru regiuni europene, din cele trei tari, pe baza experientei acumulate deja de reprezentantii de parteneriat, in concordanta cu obiectivele de dezvoltare ale regiunilor din Polonia si al Regiunii Centru.
DetaliiConţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României.
Preluarea informatii de pe acest site se poate face doar cu precizarea sursei.